Www-Alboz.Chforum.Net
Ju Ende Nuk Njiheni Nga Ky Forum Ju Lutem Regjistroheni
Contact Info Alboz-hotmail.com

Www-Alboz.Chforum.Net

Mire Se Vini Www-Alboz.Chforum.Net
 
ForumRegjistrohuidentifikimi
Www-Alboz.chforum.net
Regjistrohuni Në Forumin Tonë Www.Alboz.chforum.net
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Teksti Kombinim I Ron Unikkatil
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeThu Jan 06, 2011 8:26 pm nga Jack2ILL

» Teksti Bloody Bloody Alboz Unikkatil
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeSat Nov 27, 2010 11:05 am nga monclerfans

» Teksti Babloki U Kthy" nga Dmc
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeSat Nov 27, 2010 11:03 am nga monclerfans

» Download PhotoFiltre
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeSat Nov 27, 2010 11:02 am nga monclerfans

» Teksti Nafakli Dmc
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeThu Nov 11, 2010 10:37 am nga Admin

» eyyy
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeWed Nov 03, 2010 10:23 am nga Tiffany008

» Banner Maker Pro 7.0.3
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeWed Nov 03, 2010 10:21 am nga Tiffany008

» Biografia E Rebel A.k.A Unikkatilit
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeTue Oct 19, 2010 1:30 pm nga Admin

» Teksti Mentaliteti Jem UniKKatil (Feat. DMK & Rameka)
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeTue Oct 19, 2010 1:26 pm nga Admin

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum


Share
 

 Biografia E Dmc A.K.A Bablokit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 886
Reputation : 6
Join date : 19/05/2009
Age : 30
Location : Tetove

Biografia E Dmc A.K.A Bablokit Empty
MesazhTitulli: Biografia E Dmc A.K.A Bablokit   Biografia E Dmc A.K.A Bablokit I_icon_minitimeMon Oct 18, 2010 9:24 am

Vendlindja: Tropojë
Mosha: 23 Vjeç
Ditelindja: 05 Qershor 1987
Shenja e Horoskopit: Binjaket


Emri i vertete i DMC eshte Ardit Sokoli. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht ne feat me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa keng Te sukseshme ku i dhan kahje te mir suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E Viktor Palokaj-t Rebel a.k.a Unikkatil ne "KANUNIN E KATILIT", ne te cilin album ai mori pjes ne 2 kenge :"Cubat" dhe "Inat Inat" Unikkatil feat.DMC & KOBRA. Kenga "Inat Inat" fatemiresisht eshte duke u pritur mir.DMC gjithashtu na ben te ditur qe se shpejti do te leshoj ne treg nje MixTape n'bashkpunim me Kobra a.k.a Helmusi ne te cilin MixTape ende nuk eshte e ditur se kush do te jet musafir apo se kur saktesisht do te shfaqet,por sigurisht qe nuk dyshojm n'aftesit e tij qe edhe ky MixTape do te jet nje nga MixTape-et me te permendura. Gjithashtu besoj dhe bazohem ne nje intervist te DMC-s i cili thot qe :" KJO MIXTAPE ME KOBREN ESHTE NJE "ER"E LEHTE PER INATGJIT E CILA ER DO TE NGRIJ EDHE BUZEQESHJET E TYRE".Keshtu qe neve na mbetet te presim kete Mixtape ose kete Kollazh. Kobra a.k.a Helmusi ne nje Intervist thot:" DERI TASH KOM KNU SE QYSH IA KOM NIS, E TASH IA KOM NIS NJE FILLIMI PA FUND".
Ne vitin 2009 DMC a.k.a Babloki ft. Kobra a.k.a Helmusi dolen me nje album te ri te quajtur "Jehona e Shqipeve".Ky album perbehet prej 23kengesh ne mesin e kengeve ka edhe keng patriotike siq eshte edhe kenga me e perfolur e kti albumi "Jehona e Shqipes".
Siq e dini ai eshte pjes e grupit te ashtuquajtur "Banda B.U.T.U.E.S.I" Dhe Ne T.B.A "The bloody Alboz"
Banden B.U.T.U.E.S.I e perbejn shum persona disa prej tyre jan:
DMC , Kobra ,, Gazepi , Eleminimi ,99nci , King Link ,DAk MC , White Dewil , Eksekucioni , Master Max ,Rrugaqi i Art ,Lazy , Tropo Soilder a.k.a Loyal T, Eddsss L a.k.a Tnasty ,MaGiK, InBaRePx, Malvin M, XB, Toskanik etj...
DMC nuk do te pushoj me kaq.
[i]
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit 528
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www-albozz.albanianforum.net
 
Biografia E Dmc A.K.A Bablokit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Www-Alboz.Chforum.Net :: Biografia E Dmc A.K.A Bablokit-
Kërce tek: